skip to Main Content

Fotografia ślubna

W najważniejszym dla Was dniu, jestem Waszym cieniem. Dyskretnie obserwuję i uwieczniam najistotniejsze momenty, zachowania, emocje. Nie reżyseruję uroczystości, tylko ją dokumentuję.  To moim zadaniem jest znaleźć taką perspektywę widzenia, aby uzyskać najlepszy możliwy efekt. W większości sytuacji staram się nie absorbować niczyjej uwagi, aby nie zakłócać przebiegu tego dnia. Daję się zauważyć tylko wtedy, kiedy uważam, że będzie to korzystne dla Waszych wspomnień.

Mój reportaż ma charakter uniwersalny i ponadczasowy. Staram się, aby zdjęcia, które wykonuję były Waszą chlubą przez całe Wasze życie, aby nabierały wartości w czasie i abyście za każdym razem potrafili dostrzec w nich coś nowego. W tym wyjątkowym typie fotografii, jaką jest reportaż ślubny, stawiam na ponadczasową klasykę, elegancję i naturalne kolory, co nigdy nie wychodzi z mody.

Poza zdjęciami reportażowymi, które stanowią większość materiału, który oddaję klientom, staram się także znaleźć w trakcie wesela pół godziny na zrobienie zdjęć ustawianych z rodziną. Takie zdjęcia nabierają wartości wraz z upływem czasu, a dla starszego pokolenia są najistotniejszymi ujęciami z tego dnia.

Posiadam przeszkolenie i oficjalne pozwolenie na pracę w kościołach na terenie całej Polski wydane przez Kurię Diecezji Rzeszowskiej. Dzięki temu możecie mieć pewność, że zapraszając mnie na swój ślub, będę pracować z należytym szacunkiem i dyskrecją.

Fotograf ślubny Jarosław, Dębica, Rzeszów. Ślub Asi i Maksa w Jarosławiu

Sesje plenerowe

Sesja plenerowa, niezależnie od tego, czy wykonywana w dniu ślubu, czy po czasie, czy w okolicy miejsca zamieszkania, czy na drugim końcu Europy, ma za zadanie pokazać Was i to co jest między Wami w tym szczególnym dla Was czasie. Zdjęcia z sesji powinny opowiadać historię, Waszą historię. Dlatego też nigdy nie narzucam miejsca realizacji zdjęć plenerowych. Najpierw staram się poznać Was, Wasze upodobania, zainteresowania, historię Waszego związku. Wszystko po to, aby ta jedna jedyna sesja ślubna nie była dziełem przypadku, ale ściśle wiązała się z Wami.
Jeśli kochacie górskie klimaty, pojadę z Wami w Tatry albo w Bieszczady. Jeśli lubicie podróże po Europie, wybierzemy się na wspólną wycieczkę w jakieś ciekawe miejsce. Jeśli ponad wszystko cenicie sobie bliską Wam okolicę, i tam znajdę odpowiednie miejsce do wykonania sesji ślubnej.

Sesja zdjęciowa w Tatrach, sesja ślubna, plener ślubny Tatry słowackie. Fotograf ślubny Rzeszów, Dębica, Jarosław

Jak pracuję

Bezpieczeństwo

Podczas takich uroczystości jak ślub i wesele, zawsze posiadam drugi komplet sprzętu na wypadek ewentualnej awarii. Warto pamiętać, że nawet najwyższej klasy sprzęt może się zawiesić, popsuć, a jeśli to się wydarzy podczas ślubu, to dalszego ciągu nie trzeba już dopowiadać. Na  ślubach posiadam dwa identyczne aparaty, zapasowe komplety baterii, kilka obiektywów, a zdjęcia już w momencie robienia zapisują się jednocześnie na dwóch kartach, na wypadek awarii którejkolwiek z nich. Zdjęcia przechowuję na co najmniej dwóch dyskach przez dwa lata po ślubie.

Kiedy realizuję reportaż w większym oddaleniu od Rzeszowa, zawsze wyruszam na miejsce dzień wcześniej, aby w dniu ślubu zacząć pracę wypoczęta, pełna energii do działania i co najważniejsze – o ustalonej godzinie.

Szybka i terminowa realizacja

Zdjęcia otrzymane od fotografa pół roku po ślubie już nie cieszą już tak mocno. Wiem to z autopsji a także z opowiadań klientów, którzy przychodzą do mnie na sesje noworodkowe. Dlatego staram się oddać zdjęcia możliwie najszybciej, maksymalnie w ciągu dwóch miesięcy od daty ślubu. A kilka zdjęć poglądowych wysyłam już w ciągu dwóch dni po ślubie.

Ponadczasowy styl

Trendy się zmieniają, także w fotografii ślubnej. To, co kiedyś zachwycało – dziś bawi albo zawstydza. Jedynie klasyka i naturalne kolory zawsze będą na czasie. Dlatego ja nie ulegam chwilowym modom, szczególnie w przypadku takich usług jak reportaż ślubny. Stawiam na naturalne kolory, nasycone barwy i ponadczasową klasykę fotografii. Chcę, aby moi klienci zawsze z dumą otwierali swój album ślubny, niezależnie, teraz, czy za pięćdziesiąt lat.

Retusz

Jeśli zachodzi taka potrzeba, zdjęcia portretowe i zbliżenia na parę młodą poddaję retuszowi, tzn. usuwam niedoskonałości skóry, maskuję cienie pod oczami, czasem wykonuję jeszcze kilka innych magicznych zabiegów, które zatrzymam dla siebie.

Zlecenia wykonuję osobiście

Sama ustalam szczegóły współpracy z klientami, wykonuję reportaże i sesje ślubne, selekcjonuję zdjęcia, potem je obrabiam, retuszuję, aby na końcu zamknąć je w najwyższej jakości fotoalbumach, które zawsze zamawiam w jednej, sprawdzonej drukarni. Tylko w ten sposób mogę mieć pewność, że powierzone mi zlecenie zostanie zrealizowane z najwyższą starannością i dbałością o szczegóły – zgodnie z oczekiwaniami klientów.

Uczę się od najlepszych

Na samym początku, kiedy podjęłam decyzję o zajęciu się fotografią zawodowo, postanowiłam postawić na ciągły rozwój i czerpanie wiedzy od najlepszych. Dlatego regularnie uczestniczę w kursach i szkoleniach u fotografów uznawanych za liderów w swoich dziedzinach, w Polsce i na świecie.

Fotograf ślubny Rzeszów, Kraków, Dębica, Jarosław, Mielec, Krosno. Sesja ślubna w Tatrach
Ślub i wesele we Lwowie. Fotograf ślubny Rzeszów, Dębica, Jarosław, Leżajsk, Krosno, Bieszczady, Podkarpacie

Oferta

W mojej ofercie ślubnej nie ma pakietów. Wszystkie elementy klienci dobierają według indywidualnych potrzeb i preferencji. Podstawową usługą jest reportaż ślubno – weselny i na realizację tej usługi zazwyczaj podpisuję umowę, natomiast wszystkie pozostałe elementy można domówić w późniejszym terminie, nawet już po ślubie.

Reportaż ślubno-weselny

  • Reportaż ślubny obejmujący przygotowania, first look, błogosławieństwo, ślub i wesele (12 godzin)
  • Mini sesja plenerowa w dniu ślubu i zdjęcia rodzinne
  • 400 zdjęć poddanych autorskiej obróbce w formie plików jpg w wysokiej rozdzielczości oraz dodatkowo te same zdjęcia w mniejszym rozmiarze, w wersji zoptymalizowanej pod kątem publikacji w internecie
  • Chroniona hasłem galeria online dla rodziny i przyjaciół
  • Pendrive
  • 100 kluczowych odbitek w rozmiarze 15×23 cm w eleganckim drewnianym pudełku z grawerem, naświetlanych na wysokiej klasy jedwabistym papierze fotograficznym

Fotoalbum

Elegancki album fotograficzny z grubymi stronami, naświetlany lub drukowany na wysokiej klasy papierze fotograficznym. W zależności od preferencji, album może być zaprojektowany w różnych rozmiarach i w różnych okładkach (z imitacji skóry, z tkaniny introligatorskiej), a także z różnymi dodatkami (okienko ze zdjęciem, grawer, okienko plexi). Album jest elementem wycenianym indywidualnie i zamawianym po ślubie. Istnieje także możliwość wykonania fotoalbumów pamiątkowych dla rodziców.

Sesja ślubna w innym dniu

Bardzo chętnie poznam Wasze marzenia na temat sesji ślubnej i dobiorę do nich odpowiednie lokalizacje, zaplanuję wyjazd, jeśli zajdzie taka potrzeba, zasugeruję miejsca na nocleg a także optymalne środki transportu. I co najważniejsze – nie musicie podejmować decyzji teraz. Sesję ślubną możecie zamówić już po ślubie, kiedy będziecie wiedzieli jakim dysponujecie budżetem na jej realizację. A może zechcecie połączyć ją z miesiącem miodowym?

WYCENA INDYWIDUALNA

Wypełnijcie poniższy formularz, aby w ciągu 1-2 dni otrzymać indywidualną ofertę fotografii ślubnej.

Back To Top