skip to Main Content

Jak ubrać się na sesję zdjęciową latem

Zaraz po “jaka jest cena sesji” i “kiedy ma pani najbliższy wolny termin”, pytanie “jak mamy się ubrać” jest najczęstszym, które słyszę rozmawiając z nowymi klientami. Aby ułatwić Wam życie, a sobie zaoszczędzić czasu na przeglądaniu Waszej garderoby, postanowiłam przygotowywać przykładowe inspiracje na sesje zdjęciowe, na każdą porę roku. Będą się tu pojawiały przykładowe zestawy dla rodziny 2+2, bo myślę, że to będzie najbardziej uniwersalny pakiet. A jak załapiecie klimat, to bez trudu poradzicie sobie z większymi bądź mniejszymi zestawieniami.

Sesja rodzinna Rzeszów - jak się ubrać na sesję
Sesja rodzinna Rzeszów - jak się ubrać na sesję

Zasady, których warto przestrzegać

WYGODA

Wybierając się na naturalną sesję zdjęciową, postaw na wygodę. Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś, bo to nigdy nie będzie wyglądało dobrze na zdjęciach. Jeśli nie lubisz długich sukienek – nie ubieraj się w nie tylko dlatego, że koleżanka miała taką na sesji i to wyglądało dobrze. Zapomnij o szpilkach, jeśli marzy Ci się sesja w plenerze. W studiu też bardzo szybko je z siebie zrzucisz. Jeśli mówimy o sesji naturalnej, nie ubieraj się w sukienkę wizytową czy wieczorową. Swojej córki też. Te sukienki zostaw na inną okazję, np. wesele. Na sesję wybierz coś w stylu casual.

SPÓJNOŚĆ

Nie musicie, a nawet nie powinniście ubierać się jednakowo. Bardzo popularne zestawienie biel + błękit jest opcją bezpieczną, wygodną dla rodzica (bo chyba każdy ma w szafie coś w tych kolorach) i pasującą do każdego typu urody, ale… nudną, nie sądzisz? Umówmy się więc, że nie będziecie się ubierać tak samo, ale ważne jest to, aby pasować do siebie kolorystyką i charakterem stroju. Wybierz 3-4 kolory, które do siebie pasują i dobierz elementy garderoby tak, aby nie wykraczać poza ten zestaw. Pamiętaj przy tym, aby prezentować ten sam styl – elegancka wieczorowa sukienka rzadko kiedy prezentuje się dobrze w towarzystwie luźnego t-shirtu i przecieranych jeansów.

MINIMALIZM

W fotografii im mniej tym lepiej. Ubiór jest po to, aby nadawać charakteru zdjęciom, podkreślać Wasz styl i pomagać w uwydatnieniu Was… nie przeszkadzać. Z marszu odrzucamy więc ubrania pstrokate, z rzucającymi się w oczy napisami i nadrukami. Pamiętajcie, to Wy macie grać główne skrzypce w tym koncercie, nie świnka Peppa czy inna Elsa.

Natalia KielurNatalia Kielur

Natalia Kielur

Po 10 latach pracy na etacie porzuciła ciepłą posadkę w swoim wyuczonym zawodzie (zarządzanie projektami z dziedziny marketing & public relations), aby robić to, co pasjonuje ją najbardziej. Uwiecznia szczęśliwe chwile, ulotne spojrzenia i czułe gesty. Chce zatrzymywać uśmiech i wywoływać go swoimi fotografiami, otaczać się pięknem i tworzyć je. Szczęśliwa żona i matka, nieprawdopodobnie zakochana w swojej czteroletniej córce, miłośniczka podróży i dobrej kuchni.

Back To Top