skip to Main Content

Etap 1 - przygotowanie do sesji

Niezależnie od rodzaju zamówionej sesji, końcowy sukces całego przedsięwzięcia zależy w dużej mierze od przygotowania. Wszystko ma znaczenie – wybór miejsca i stylu sesji, dobór garderoby, makijaż, uczesanie i wreszcie chyba najważniejsze – nastawienie do sesji i nastrój w jakim pojawiacie się w studiu. Szczerze namawiam swoich klientów, aby potraktowali to wydarzenie z uwagą, poświęcili mu więcej niż dwie chwile, aby na koniec uzyskać oszałamiający efekt i pamiątkę na całe życie.

Etap 2 - sesja zdjęciowa

Mimo iż moje portfolio jest dość spójne i przewidywalne, sesje zdjęciowe wcale takie nie są, szczególnie te z udziałem kilkuletnich dzieci. Każdy człowiek jest inny, nie tylko pod względem wyglądu, rysów twarzy, charakteru skóry, ale także pod względem temperamentu. Każdego klienta traktuję indywidualnie i staram się tak zorganizować pracę w trakcie naszego spotkania, aby wykonać możliwie najwięcej pięknych ujęć – takich, o jakich marzycie. Dlatego przed samą sesją pytam Was o preferencje. Im więcej wiem, tym lepiej jestem w stanie trafić w Wasze gusta.

Etap 3 - wybór ulubionych zdjęć

Około 2-5 dni po sesji otrzymacie ode mnie link do prywatnej galerii z wstępnie wyselekcjonowanymi i obrobionymi zdjęciami. To Wy decydujecie, które ujęcia finalnie wejdą do pakietu. Oczywiście, jeśli chcecie wybrać więcej zdjęć, możecie to zdobić za dopłatą zgodnie z aktualnym cennikiem. Pozostałych zdjęć z sesji – tych niewybranych przez Was, nie udostępniam.

Etap 4 - końcowa obróbka zdjęć

Wybrane przez Was zdjęcia poddaję końcowej obróbce – m.in. skrupulatnie je retuszuję i przygotowuję do druku. Ten etap trwa najdłużej – od momentu wybrania przez Was zdjęć do momentu otrzymania gotowych plików zazwyczaj mija 2 tygodnie, a w szczytowych momentach, które przypadają u mnie na lipiec/sierpień oraz listopad/grudzień, okres ten może się wydłużyć.

Dlaczego to tyle trwa? – Kolejność pracy nad poszczególnymi sesjami ustalana jest na podstawie terminu dokonania wyboru zdjęć i otrzymania płatności za sesję.

Termin oddania gotowych zdjęć jest zatem uzależniony od kilku czynników – terminu dokonania wyboru zdjęć i dokonania płatności przez Was, ilości wybranych zdjęć, ilości klientów którzy dokonają wyboru zdjęć przed Wami oraz ilości zdjęć, które oni wybiorą. Są tacy, którzy wybierają 10 ujęć, są tacy, którzy wybierają 30 ujęć. Dlatego zazwyczaj podanie konkretnego terminu oddania gotowych zdjęć jest niemożliwe i jest on szacunkowy, ale zawsze staram się oddawać zdjęcia jak najszybciej.

Etap 5 - przekazanie gotowych zdjęć

Gotowe zdjęcia otrzymujecie ode mnie w formie plików jpg do pobrania oraz odbitek papierowych w rozmiarze 15×23 cm, które wysyłam do Was kurierem.

Back To Top